muž PyrotechniX   22.4.2009 14:02:07
Rating:3 Zobrazeno: 3610x

¨>Krádež< mobilního telefonu

Nevzpomenu si teď na nic jiného. Chtěl jsem tady dát jeden trapas, kdy jsem ve frontě na oběd nějak nešikovně (přísahám však že neúmyslně) ohmatal zadnici jedné pěkné, ale o 2 roky starší studentce, načež pak ještě její dekolt, také omylem. Ještě že s nikým ze školy nechodila, ufff.

Jednou, když jsem šel na koupaliště, jsem našel mobil. Tenkrát se ještě téměř nevedly ty s barevným displayem a ostatníma zbytečnostma, takže ten můj byl celkem slušný. Asi měsíc na to jsem ale našel další mobil, ve škole, ležel na pohovce na chodbě. Vzal jsem ho a strčil do aktovky. Potom jsme šli na nějaké školní představení, ale já blbec ani nevypnul zvuk, a tak není divu že po návratu se učitelka zeptala "Děti, máme takový problém, paní učitelka ztratila mobil, nenašel ho někdo z Vás" ? V tu chvíli jsem si pomyslel, že jsem blbec, že jsem ani nevypnul zvuk, určitě ho prozvonili. A taky že jo.

Samozřejmě že jsem se přiznal, byl jsem (a stále jsem s )) dost inteligentní na to, aby mi alespoň bylo jasné že už jej mají. Tak jsem se pak v ředitelně rozbrečel a rodiče to večer šli za ředitelkou žehlit. Nakonec z toho nic nebylo (ani důtka třídního učitele), ale měl jsem ostudu a bylo jen štěstí, že jsem už předtím rozhodl změnil školu a udělal přijímačky.

Příště si něco podobného rozmyslím. Zda si uvedenou věc nechám či ne, ponechám na okolnostech. Každý by v těchto případech měl uvážit, zda bude jeho radost a užitek z nálezu větší než smutek toho, kdo ji ztratil. Pokud najdete mobil, je jasné že dotyčný zpanikaří, protože tam má všechny uložené čísla, na ty 4 tisíce co ho mobil stál myslí až potom. Je však jeho chyba, že si čísla nezazálohoval na PC, když je to tak jednoduché. Ale ruku na srdce, kolik z vás něco podobného udělalo? Stejné je to s pěněženkou, z které někdo vytáhne 800kč, ale nevadí mu, že právoplatný majitel bude mít patrně mnohem větší výdaje a starosti kvůli zřizování nových dokladů apod. Ovšem taky se mi stalo že se mi vrátila pěněženka, která sice byla úplně vyluxovaná, ale alespoň že tam byla čipová karta na oběd.

Mez mezi nalezením a krádeží je nejasná. Když najdu mobil a vím komu patří a dokonce dotyčného znám, ale nevrátím ho, je to krádež? A co když ho neznám? A co když mu spadne na židli těsně po tom, co opustil své místo? Definice podle sbírky zákonů je jasná - pokud si dotyčný přivlastní neprávem věc, která mu nepatří, je to krádež. Ale jak je tomu ve skutečném životě? Představte si, že máte sice radost z toho, že jste něco našli, ale tu samou věc musel někdo ztratit. Buď ho to bude mrzet, nebo se na to přijde. Ani jedna vyhlídka není pro člověka se sociálním cítěním vábná. Nekraďte proto a poučte se z mých chyb.

 
Pro přidání komentáře musíte mít zapnutý javacript
Dan  15.10.2016 21:47:26
Do školy jsem nosil jen tašku s učením, penál a svačinu. Takový sračky jako mobil jsem nepotřeboval.
Kitty D  7.8.2011 13:50:33
měl jsi to odevzdat do sekretariátu, když se něco ztratí na takovym místě, kde je možný tu věc odevzdat, a kde tu věc majitel může najít, tak by nálezce neměl váhat.... mně vypadl mobil ve škole, lítala jsem po celý škole, ptala se všech učitelů jestli se náhodou někdo neobtěžoval a neřekl, že našel mobil, celej tejden jsem chodila do sekretariátu, jestli ho tam někdo neodevzdal... no jasně, že ne... Nejvíc mě udivuje, že v dnešní době, kdy má mobil každej, co mobil... kdy maj všichny ty dotykový zrůdy, jsou schopný nechat si obyčejnou Nokii (sice xpress music, ale to nemění nic na tom, že je to oproti těm dotykovejm dost obyčejnej mobil).
krivak  4.9.2010 10:51:01
Nazývejme věci pravými jmény. Když něco najdeš, tak je to nález, ne krádež. Že to tak osoba ztratila, je její problém. Tvůj problém ale je, že jsi ten mobil nevypnul s
muž  PyrotechniX  26.4.2009 13:04:06
Víceméně to je celý příběh - stál jsem ve frontě na oběd a ona stála hned vedle mě, tak jsem se nějak nešikovně se zvednutou rukou otočil a >důkladně s < ji prohmatal dekolt, tak jenom pozdvihla obočí, ale nřekla nic. No a pak mě kamarád trochu šoupl ramenem a já jsem ji tak pěkně "plácnul" po zadku. To už se jí asi nelíbilo ještě víc, tak se tak pohoršeně podívala. To je celé s s
muž  Admin  23.4.2009 19:01:14
Kdybych našel něco, co vím, komu patří, tak bych mu to dal. Kdybych našel něco, co nevím, komu patří a ani to nejde zjistit, tak bych si to nechal (jít s tím třeba na policajty tak stejně nic nevyřeším, navíc by si to třeba nechali oni s ). Kdybych našel něco, u čeho se dá dopátrat majitel, záleželo by to na okolnostech. Najít peněženku, vzal bych si peníze a zbytek třeba poslal poštou majiteli, nebo nějak jinak mu to vrátil, protože když si představím toho lítání, kdybych třeba ztratil peněženku já... Koukl jsem teď do peněženky a je tam občanka, síťovka, platební karta, pojišťovna a ISIC. Zrovna teď bych se asi bil do hlavy víc kvůli těm penězům s Ale mít tam pár stovek, tak nad nima mávnu rukou a oplakávám doklady...

A to s tou slečnou bych taky rád slyšel s
muž  OtikX  22.4.2009 16:19:50
A proc jsi tady nakonec ten trapas s tou slecnou nedal? Okolnosti by mohly byt zajimave s
Ten mobil cos nasel na tom koupalisti s tim ale asi nema souvislost, co?