muž sukrates   6.7.2019 17:47:20
Zobrazeno: 516x

Nejenže nemám konkrétní práci - nevím, ke kterému

plovoucí. Nejenže nemám konkrétní práci - nevím, ke kterému podniku patřím.
Nikdy jsem to nevěděl. Všude jsem se cítil zvenčí. A kdybych to necítil, cítili to moji kolegové. Ani jeden z inzerentů mě nepřijal, a nedávno ani novinářů. Pokud jde o spisovatele...

Někdy jim závidím rámec práce. Povinnosti, harmonogram, hierarchie, odborářství. (Není horší a těžší zaměstnavatel než vy.)

Nezaměstnanost. Ne proto, že nemůžu najít práci. Ale protože nevím, kde se zeptat. V mých padesáti třech letech jsem opravený. Co bych opravdu chtěl, je nový život. Od začátku, nové, daleko, Řecko.

Nudíte se. "Město vás bude následovat". Zejména tady je spálené, divoké, smrtící město.

*

Procházka v Aténách s vypůjčeným klimatizovaným autem. Nejčasnější a hmatatelnější forma třídní diskriminace. Hermicky zamčený v chladném pouzdru vidím, jak se ostatní plazí, promáčeni v potu a zoufalství. Cítil jsem se špatně. "Stydím se za své teplo..." napsal Palamas a já se styděl za svou rosu.

*

Ve všech extrémních podmínkách - velká zima, velké teplo, povodeň, zemětřesení - se scenérie vašeho města stává podivnou. Nic už není samozřejmostí, ani způsobem, jakým jste to chodili každý den. Dnes jsem změřil meridiánové stíny na ulici svého domova. (Mým největším nepřítelem právě teď: není pálení, ale výpadky píšu na počítači předchozí odstavec zmizel s krátkodobého výpadku jsem neměl čas na to udržet přepsat, ale nepamatuji přesně - z tvrdohlavosti.....)

*
s

 
Pro přidání komentáře musíte mít zapnutý javacript
myšlenka?  6.7.2019 20:06:03
sou to hluboké myšlenky filosofa Sukrata....
uchyll  6.7.2019 20:03:50
ty píšeš jako Sukrates.....
Vidle na slámu  6.7.2019 18:27:54
Že se něco dozvím, ne divím.
Vidle na slámu   6.7.2019 18:27:15
Už čekal, že se.něco divím a zase jen jakési stohy slámy.
???  6.7.2019 18:12:46
???