muž sukrates   18.7.2019 18:17:19
Zobrazeno: 523x

George Gemistos

George Gemistos (Konstantinopol, 1355 - Mystras, 26 června 1452) byl řecký filozof a učenec Neoplatonic filozofie vybrala jméno a příjmení Plethon De Platon péči. Byl jedním z hlavních postav intelektuální, pozdní raného byzantského období, kdy bylo přerušeno obřad, který byl jedním z průkopníků oživení na Plato, v západní Evropě, a hrají důležitou roli v renesanci.
Plato zařízení znovu západní Evropy konferenci ve Florencii (1438-1439). Cosimo de Medici, Plethon potkal tam, a nešel ven, protože se jednalo o novou generaci postavit akademii De Platon (Accademia Plata), od okamžiku, co se roku 1459, převládala jedním slovem, které jsou rozloženy je v Comitari Scripta Graece Omnia, aby se do latiny, pracují věrně v pracích Plata a Plotinus pestrá paleta devíti neoplatonic projektů upadl do Christiaismou jiný druh nebezpečí, když jsem toto zvedání mají své představy, že renesance. Plethon vynikal v řeckém vědomí, a funkce napsal: „esmen třídy Řekové nebo hlas prohlašuje, že výchova země je“

Plethon veřejné mínění je důležité, ale vrátil minut. Obviněn z pohanství a mnohobožství zasahování do Mystrameta to1393 [5], kdy kostel sám stal terčem Konstantinopol patriarchátu obou stranách; Iouvenalios student a instalována pomocí svého císaře Manuel Paleologus 2 v Mystras doméně. Doric chrám a starověké kolébkou Peloponésu považovány za bezpečné, nikdy přestal být řecký dosáhla, že Řekové. Trvalo nadřízeného správy (Kancelář), asi pravdu. Mystras bez vážného neustálou hrozbou církevní moci, tím více studoval Platóna, Plotinus, lamblichus, deklarovat, že Proclus, a dokončil jeho vnímání, která byla založena na filozofii školy se neučí a snažil se dát mu Julius Caesar. Patří mezi jeho studenty Basil Bessarionis Gennadius Scholarus, John Argyropoulos, George Ermitianos, Isidore Kieff, Chalkokondyles Demetrius apoštolů posledních historických Michael by hladověl Laonikos Chalkokondyles. Tyranů z korunovaných podobně Kantakouzenos Calixto 1, Theodore a Constantine 2 Kantakouzenos Kantakouzenos Kantakouzenos Kantakouzenos jeho názoru v řadě nejčastější dotazy.

s

 
Pro přidání komentáře musíte mít zapnutý javacript
sukrates  18.7.2019 19:42:16
Prosím admina o smazání této pitomosti. Děkuji