muž katman   3.4.2020 1:49:31
Zobrazeno: 128x

Svět zvířat s Katmanem- Opic

Opice se nazývá jakýkoli lemur (Old World Monkeys) nebo Platyrinus (New World Monkeys) primát. Všichni primáti, kteří nejsou mšicemi nebo opicemi, jsou opice. V současné době existuje 264 známých opic, které představují dvě ze tří skupin primátů (třetí skupina se skládá z 22 druhů opic). Paní a pani, Opice jsou obecně považovány za inteligentní zvířata a na rozdíl od opic mají opice ocasy.

Paní a pani, Opice Nového zákona jsou zařazeny do podskupiny Platytrin, zatímco Opice Starého zákona (nadčeleď Lepido pfptera) jsou součástí podrodiny Katarina, která také zahrnuje opice. Z tohoto důvodu jsou podle vědecké terminologie opice potomky (tj. Nejsou soudržnou skupinou) a lemuři jsou více příbuzní opicím než platyrinům opic.


Paní a pani, Opice se liší velikostí od Pygmy Marmoset, 14 až 16 cm dlouhé (s ocasem) a 120 až 140 gramů u samců Mandrill, jeden metr vysoký a 35 kg. Mnoho opic jsou arboristé, zatímco jiní žijí v havanách. Jejich strava se liší od druhu k druhu a obvykle zahrnuje: ovoce, listy, ovoce, olivy, ořechy, květiny, vejce a malá zvířata (včetně hmyzu a pavouků a hmyzu).

Paní a pani, Mezi skupinami je mnoho funkcí. Většina ještěrek má ocasy, zatímco lemurové nemají ocasy nebo nemají žádné ocasy. Mnoho opic má trichromatické vidění - jako lidé, jiní dichromatič tí-či a jiní monochromati-ští. Ačkoli opice Starého a Nového světa, stejně jako opice, mají oči na přední straně hlav, tváře opic jsou velmi odlišné, i když některé skupiny sdílejí specifické společné rysy, jako je nos, líce. atd

Paní a pani, tolik ze světa opic,
mějtese,
Nick Katman,
Katman.

 
Pro přidání komentáře musíte mít zapnutý javacript
muž  oxana  4.4.2020 10:32:20
Prosím admina o smazání této pitomosti.
Děkuji
Goril  4.4.2020 0:11:09
huhuhuhuhuaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Opic  3.4.2020 15:52:46
s