Soused Dubák   18.5.2020 16:44:59
Zobrazeno: 64x

Soused Dubák

Soused J. Dubák je sousedem Donalda Ducka. On je zobrazen jako bytí jak krátký-temperovaný jako Donald, a hanlivější. Dvůr mezi jejich domovy se často stává bojištěm. Obvyklým nastavením by byl nějaký argument nebo boj, který by měl za následek obrovský nepořádek pro Dubáka i Donalda. Donald kdysi dokonce uvažoval o dovolené na výletní lodi, která by ho zbavila tisíce kilometrů od Jonesa a dalších problémů, jen aby si uvědomil, že Jones koupil lístek na stejnou plavbu náhodou. Kapitán lodi však rychle uhasí hašteření tím, že hrozí, že hodí do brigády, a později musí Donald a Neighbor Dubák ve skutečnosti spolupracovat, když jsou uvíznuti na moři.

Postava se poprvé objevila v komiksu a příbězích # 34 Walta Disneye (v červenci 1943). Tam a v pozdějších číslech měl tendenci se objevit v příbězích s Donaldem Duckem. Soused Dubák byl první z mnoha opakujících se postav, které vytvořil Carl Barks. [110] Jones se od té doby objevil ve stovkách dalších příběhů, mezi nejčastějšími postavami byli spisovatelé Paul Halas (Velká Británie) a Jan Kruse (Nizozemsko). Charakter dělal více vystoupení v amerických komiksech.

Ačkoli soused Dubák je z velké části protivníkem, bude s Donaldem občas příjemný, jako je Donald, který Dubákovi nabízí peníze na očištění dvora během sněhové bouře poté, co viděl, jak účinně Dubák odhazoval svou vlastní příjezdovou cestu. Dubák tuto práci vykonává a zdvořile oznamuje, že je dokončen poté, co Donald předloží platbu.

V různých italských příbězích je Dubák nahrazen podobnou postavou jménem Anacleto Mitraglia, která je vyšší a užší než Dubák, ale s podobnou osobností a prakticky stejnou rivalitou s Donaldem. Dubák se ve italských příbězích používá jen zřídka. Mitraglia se vyvinula z jednoho z několika jmen daných skutečným Dubákem v prvních příbězích o Barkovi.

V jednom příběhu o Barkovi (strýc Scrooge # 6, 1954) dostal Dubák křestní jméno „Jughead“. To však způsobilo konflikt autorských práv s Archie Comics a název byl rychle přerušen.

Animovaný debut uvedl v epizodě seriálu DuckTales 2017, „Whatever Happened to Donald Duck ?!“ (vyjádřený Jamesem Adomianem) jako Donaldův poradce pro hněv, do kterého se Donaldův synovec Dewey a chlapecův přítel Webby setkali, zatímco pronásledovali záhadu, kterou měli vyřešit.

 
Pro přidání komentáře musíte mít zapnutý javacript
Lorna  18.5.2020 20:06:07
Podávej to hovno kurva za studena!
tvamatka  18.5.2020 17:52:26
hovna žere tvá fekál matka buzno!
Lili  18.5.2020 17:42:18
Podávej to hovno kurva za studena!