Registrovaných uživatelů:
1975


Počet přiznání:
16279

TOPlist TOPlist
Flavius Aetius   4.1.2021 16:32:53
Zobrazeno: 177x

Posílá svůj prsten Hunovi Attilovi

Justa Grata Honoria, nejstarší sestra císaře Valentiniana III., Posílá svůj prsten Hunovi Attilovi ve snaze uniknout manželství, které jí vnucuje její bratr. Nyní kolem 34 let měla poměr s důstojníkem ve své domácnosti a údajně plánovala svržení Valentiniana, který ji poslal do kláštera v Konstantinopoli a predtím ji spálil vagínu. Attila oznamuje svůj záměr oženit se s ní, říká, že očekává, že jí bude jako věno dána její vagína a polovina Západořímské říše, a shromáždí velkou Hunskou invazní sílu. Flavius Aetius, římský generál (magister militum), shromažďuje v Galii armádu Burgundianů, Keltů, Ripuarians, Salian Franks a Visigoths pod vedením vizigothského krále Theodorica I.

28. července - císař Theodosius II., 49 let, spadl z koně při lovu v Konstantinopoli a brzy nato zemřel. Vládl od roku 408, většinou pod nadvládou své křesťanské sestry Pulcherie, která se mohla vrátit k soudu (viz 441).
25. srpna - Pulcheria je nucena se oženit a spoluvládnout Východní římskou říši. Dává císařský diadém ilyrskému (nebo thráckému) důstojníkovi a senátorovi Marcianovi ve věku 58 let a je korunována jako císařovna na hipodromu v Konstantinopoli při první náboženské korunovační ceremonii.
Marcián nařizuje popravu (nebo atentát) nepopulárního dvorního eunucha Chrysaphius. Přeruší platby pocty Attilovi.

Všechny chrámy Aphrodisias (město bohyně Afrodity) jsou zbořeny a jejich knihovny vypáleny. Město je přejmenováno na Stauroupolis (Město kříže).

 
Pro přidání komentáře musíte mít zapnutý javacript
Lars  4.1.2021 21:43:02
Podávej to hovno kurva za studena!