Registrovaných uživatelů:
2060


Počet přiznání:
22869

TOPlist TOPlist
Battista Bugatti   15.9.2021 0:59:56
Zobrazeno: 95x

Italska krutá poprava

Pravděpodobně vám teď řeknu něco, co už možná všichni víte.

Ale do dnešního dne jsem o tom nikdy neslyšel. Že existuje způsob mučení, který se používá pouze v Itálii.

A stále to používali po většinu 19. století.

Bylo to mazzatello, jeden z nejkrutějších způsobů popravy na světě, který používal apapežský stát.

Název tohoto druhu popravy je odvozen od „palcátu“, nástroje s dlouhou rukojetí a dřevěné nebo železné hlavy (velmi podobné velkému kladivu), kterým kat udeřil do chrámu nebo do středu hlavy popraveného.


Postup byl následující:

vězeň byl odvezen na šibenici, běžně instalovanou na veřejném náměstí, v doprovodu kněze a zmíněného kata-boia. Právě když kněz dokončil modlitbu za duši odsouzeného, ??vzal kat-boia těžkou hůl do svých rukou, zvedl ji, otočil ji do vzduchu, aby získala větší sílu, a udeřil ho prudce do hlavy, což způsobilo jeho pád a nechal ho úplně v bezvědomí... Kat-boia poté vzal ostrý nůž a podřízl oběti hrdlo.


Aniž by ho nechali zastavit krvácení, bylo mrtvé tělo popraveného uloženo přímo do rakve a odvezeno bez čekání na hřbitov, kde byl pohřben.

Našel jsem ale jiné zdroje, které říkají, že kat po proříznutí hrdla ubožáka skočil na tělo, aby rychleji krvácel.

Vyskytlo se několik případů, kdy život odsouzeného nebyl zcela uhasen (navzdory proříznutí jugulární žíly), takže ti, kteří byli schopni znovu získat vědomí, jakmile byli pohřbeni, zjistili, že byli pohřbeni zaživa, což byl jeden z nejstrašnějších zážitků, které každý člověk může žít.

Poslední poprava za „mazzatello“ proběhla v roce 1870, v roce, kdy papežský stát přešel pod administrativní a soudní kontrolu italského krále Vittoria Emanuela II.

Jedním z papežských katů, který provedl největší počet poprav tohoto typu, byl Giovanni Battista Bugatti (známější pod přezdívkou „Mastro Titta“), který působil v letech 1796 až 1865.

 
Pro přidání komentáře musíte mít zapnutý javacript
jenomseptam  15.9.2021 19:04:42
A tebe znásilnil kůň?
  15.9.2021 17:34:50
Tvojí bábu znásilnil kůň
jenomrikam  15.9.2021 1:06:53
A teď si představ kdyby ho před tím ještě znásilnil kůň...