Neprozraďte se


Jelikož je možné, že se zde svěříte i s tím nejvìtším tajemstvím, které byste byli neradi, aby vyšlo na světlo světa, v této sekci je zmíněno několik základních rad, které byste měli zvážit, abyste se neprozradili.

Doma

Na vašem počítaèi mějte svůj vlastní uživatelský účet. Tím zajistíte, že historie vašeho prohlížení a podobné záležitosti zůstanou dostupné pouze pro vás. Pokud používáte stejný účet s více lidmi, naučte se mazat historii prohlížeče, případně používejte anonymní surfování. Anonymní prohlížení se aktivuje ve firefoxu klávesovou zkratkou ctrl+shift+p, v prohlížeči google chrome je to ctrl+shift+n

V práci

Někteří zaměstnavatelé používají speciální software ke sledování svých zaměstanců, případně mají možnost nahlédnout, co zrovna zaměstnanec dělá. A taky se Vám může někdo dívat přes rameno :)

Obecnì

Pokud doma sdílíte počítač s více lidma, nemusí být prozrazení těžké. Pokud máte svůj vlastní uživatelský účet, tak jste reativě v bezpečí. Pokud nemáte, tak jste relativnì v nebezpečí - historie stránek je společná pro všechny, stejně jako uložená uživatelská jména a hesla. Jdou sice mazat, ale jeden nikdy neví.